Pikéthy Konzi
Iskola

Sikereink 1990-től napjainkig

Zenei sikereink

1990/1991

  • Chopin Fesztivál
    • Nyári Jenő – különdíj
      Tanára: Szabó Katalin, Erdélyi László

1991/1992

  • Richter János Országos Fafúvós Verseny
    • Fuvola: Remiczky Katalin – I. díj
      Tanára: Szűcs Zsuzsanna
    • Fagott: Pfujd Zsanett – II. díj
      Tanára: Bokor György

1993/1994

  • Liszt Ferenc Fesztivál
    • Nemes Ferenc – különdíj
    • Tolán Olimpia – I. díj
    • Klausz Tamás – I. díj
      Tanáruk: Erdélyi László
  • I. Országos Ádám Jenő dalverseny- Kaposvár
    • Fekete Attila – IV. helyezés
      Tanára: Lázárné Rácz Éva

1995

  • Richter János Országos Fafúvós Verseny
    • Oboa: Baráth Nóra – III. díj
      Tanára: Bazsóné Zoller Ágnes – tanári különdíj

1996

  • Balassagyarmat – Nemzetközi Fuvoladuó és Kisegyüttes Fesztivál
    • Fábián Tímea, Laduver Ildikó, Nagy Katalin, Kocsi Hajnalka – kiemelt nívódíj, különdíj
      Tanáruk: Szűcs Zsuzsanna – tanári különdíj
  • Váci Fuvolaverseny
    • Fábián Tímea – I. díj
    • Nagy Katalin – I. díj
    • Kocsi Hajnalka – II. díj
      Tanáruk: Szűcs Zsuzsanna
  • Országos Szolfézsverseny
    • Kocsi Hajnalka – IV. díj
      Tanára: Szalay András
  • Modern Zenei Fórum
    • Iskolánk gitár tanszaka – nívódíj
      Tanár: Fogarasi Béla
  • Gárdonyi Zoltán Emlékverseny – Győr (orgona)
    • Vitális Nóra – különdíj
      Tanára: Bednarik Anasztázia
  • Országos Rézfúvós és Ütőhangszeres Verseny – Miskolc
    • Mile Péter – II. díj
    • Zombor Levente – különdíj
      Tanáruk: B. Nagy Tünde

1997

  • Országos Jeney Zoltán Fuvolaverseny – Kaposvár
    • Paczolay Judit – I. díj
      Tanára: Ittzés Gergely – tanári különdíj
    • Nagy Katalin – különdíj
      Tanára: Szűcs Zsuzsanna
    • Kocsi Hajnalka – különdíj
      Tanára: Szűcs Zsuzsanna
  • 1997 november 18. – Erkel Színház – Rigoletto
    Vezényelt: Vásáry Tamás
    • Gilda Szerepében: Hamvasi Szilvia
      Tanára: Bakonyi Ilona

1998

  • II. Budapesti Nemzetközi Énekverseny
    • Fekete Attila – II. díj
      Tanára: Bakonyi Ilona
  • Andrés Segovia Országos Gitárverseny
    • Kökény Zsuzsanna – III. díj
      Tanára: Fogarasi Béla
  • Országos Szakközépiskolai Zongoraverseny
    • Hegedüs Tímea – különdíj
      Tanára: Cs. Nagy Ildikó

1999

  • Országos Ütőverseny
    • Orosz Balázs – II. díj
      Tanára: B. Nagy Tünde

2000

  • Andrés Segovia Országos Gitárverseny
    • Nagy Adrienn – III. díj, Vác Város Különdíja
    • Tóth Ákos – Különdíj
      Tanáruk: Kökény Zsuzsanna – tanári különdíj

2001

  • Országos Fafúvós Verseny
    • Jenei Anna Sára (oboa) – IV. helyezés
      Tanára: Bazsóné Zoller Ágnes
  • Országos Szakközépiskolai Zongoraverseny
    • Pribelszki Viktor – Varró Margit díj
    • Hámori Eszter – Békés Város Különdíja
      Tanáruk: Cs. Nagy Ildikó

2002

  • 2002 tavasz-ősz
    • Tavasszal és ősszel Szabó Dániel, Tintér Gabriella és Vass Zsuzsanna népzenésze növendékeink körzeti és országos versenyeken nyertek kiemelt első díjat, aranyoklevelet, különdíjat
      Tanáruk: Papp Ágnes és Balogh Kálmán
  • Országos Blockflöteverseny
    • Krafcsik Ibolya és Naszvadi Ákos – a verseny döntősei
      Tanáruk: Lachegyi Imre

2003/2004

  • Országos Szolfézsverseny
    • Illésy Orsolya – II. díj
      Tanára: Szalay András
  • Concertino Praga
    • Csányi Orsolya – bejutott a Concertino Praga nemzetközi versenybe
      Tanára: Ittzés Gergely

2004/2005

  • Országos Kürtverseny
    • Varga Ferenc – I. díj
      Tanára: Szilágyi Pálma
  • Országos Rézfúvós- és Ütőhangszeres Verseny
    • Nagy Nándor – I. díj
      Tanára: Kökényessy Anna
  • Országos Orgonaverseny
    • Tóka Ágoston – I. díj, legjobb versenyzőnek járó különdíj
    • Gajdos Imre – II. díj, Pikéthy-mű legjobb előadásáért járó különdíj
      Tanáruk: Bednarik Anasztázia – tanári különdíj

2005/2006

  • Országos Csembalóverseny
    • Tóka Ágoston, Nagy Csaba – megosztott II. díj
      Tanáruk: Kovács Katalin

2006/2007

  • Országos Orgonaverseny
    • Tóka Ágoston – II. díj
      Tanára: Bednarik Anasztázia
  • Országos Ütőverseny
    • Gulyás Máté – III. díj
      Tanára: Kökényessy Anna
  • David Popper Nemzetközi Csellóverseny, Várpalota
    • László Bence – az egyetlen magyar döntőbe jutott versenyző

2007/2008

  • XIII. Bárdos Alice Országos Hegedűverseny, Győr (2007. november 30. – december 2.)
    • Homoki Gábor – I. helyezés
      Széchenyi István Egyetem Zenei Alapítványának különdíja, Fidelio Magazin különdíja

      Tanára: Tóth Judit – tanári különdíj
      Zongorakísérője: Balaskó Mária – zongorakísérői különdíj
  • VI. Országos Bukovinai Székely Népdaléneklési Verseny
    • Koncz Ildikó, Ábrahám Brigitta – II. helyezés
      Tanáruk: Czidráné Bodza Klára, Szikora Réka
  • XVII. Nemzetközi Népdaléneklési Verseny, Szatmárnémeti
    • Koncz Ildikó, Ábrahám Brigitta – Arany fokozat
      Tanáruk: Czidráné Bodza Klára, Szikora Réka
  • V. Országos Kamarazenei Verseny, Szeged
    • László Bence (gordonka), Nagy Csaba (zongora) – II. helyezés
      Tanáraik: Balaskó Mária, Szászvárosi Sándor
  • III. Országos Csembaló- és Blockflöteverseny, Budapest
    • Eredics Salamon – III. helyezés, Czidra László különdíj
      Tanára: Lachegyi Imre

2009/2010

  • I. Országos Jazz-zenei verseny Lakatos Ablakos Dezső emlékére, 2010. március 5—7.
    • Iskolánk jazz-tanszakos zenekara — I. helyezés

2011/2012

  • Országos Szlovák Nemzetiségi Népdalverseny, 2011. november 11.
    • Hevesi Valentina — I. helyezés
  • Liszt nyomában — Zenei műveltségi verseny és egyházzenei találkozó a zeneművészeti szakközépiskolában tanuló fiatalok számára, 2011. november 11.
    Gödöllő, Premontrei Gimmnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon
    • Kármán Emese, Majer Péter, Tálos Vivien — I. helyezés
    • Dénes Ábel, Gedai Eszter, Tóth Adrienn — II. helyezés

2012/2013

  • II. Országos Jazz-zenei verseny Lakatos Ablakos Dezső emlékére, 2013. március 8—10.
    Budapest, Egressy Béni Református Művészeti Középiskola
    • Zenekari kategória: Velsz Kristóf (gitár), Dénes Ábel (Nagybőgő), Tóth Péter Pál (dob) — II. helyezés
      Tanáraik: Bende Zsolt, Horváth Balázs, Mihalik Ábel
    • Szólóhangszeres kategória: Velsz Kristóf (gitár) — I. helyezés
      Tanára: Bende Zsolt
    • Szólóének kategória: Mészáros Eszter — I. helyezés
      Tanára: Kovács Linda
  • XI. Országos Orgonaverseny Lisznyai Szabó Gábor emlékére, 2013. március 8—9.
    Budapest, Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium
    • Döntőbe jutott: Kubík Tamás
      Tanára: Dr. Bednarik Anasztázia
  • Tanáraink sikerei, elismerései
    • Lachegyi Máté (jazz-zongora) — Lakatos „Ablakos” Dezső jazz-előadóművészi ösztöndíj
    • Pál Eszter (népi ének) — A Népművészet Ifjú Mestere díj, 2013

2013/2014

  • VI. Nemzetközi Orgonista Találkozó, 2014. május 20—21.
    Szeged, Új Zsinagóga
    • Reincke Ivan Bogdan (I. évf.) — arany minősítés
    • Kubík Tamás (IV. évf.) — arany minősítés
    • Zsilka Alan (IV. évf.) — arany minősítés
    • Túri Péter (II. évf.) — bronz minősítés
      Tanáruk: Dr. Bednarik Anasztázia
  • Magyar Jazz Szövetség VI. Zeneszerző és Hangszerelő Versenye
    Döntő: 2014. május 17., Budapest Jazz Club
    • Kovács Linda, iskolánk jazz-ének tanára — II. helyezés (zeneszerzés kategória)
  • Felszállott a páva népzenei tehetségkutató verseny, 2014
    MTVA — Hagyományok Háza (a Duna Televízióban)
    • Kacsó Hanga Borbála — az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájának győztese
    • Kaszai Lili (volt növendékünk) — a szóló és páros tánc kategóriájának győztese Fundák Kristóffal
    • Tintér Gabriella (volt növendékünk) — a legjobb nemzetiségi produkció különdíja
  • Festival d’Italiano 2014 olasz nyelvi és kulturális vetélkedő, 2014. március 28—29.
    Budapest, Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola
    • Iskolánk magánének csapata — csoportos ének kategória: I. helyezés
      Tanáruk: Edőcsény Andrásné
  • V. Országos Brácsa- és Nagybőgőverseny, 2014. március 20—22.
    Budapest, Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium
    • Lakatos Tamás (III. évf.) — II. helyezés
      Tanára: Benyus Sándor

2014/2015

  • IV. Országos Népzenei Verseny, 2015. április 10—12.
    Vác, Bartók—Pikéthy Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola AMI
    • Zolnai Sára (ének, I. korcsoport) — II. helyezés
      Tanára: Héjja Bella
    • Horváth Éva Sára (ének, III. korcsoport) — oklevél
      Tanára: Héjja Bella
    • Bakos Bettina (ének, IV. korcsoport) — II. helyezés (megosztott)
      Tanára: Agod Alíz, Héjja Bella
    • Novák Bálint (nagybőgő, III. korcsoport) — III. helyezés
      Tanára: Szabó András
    • Horváth Botond (nagybőgő, IV. korcsoport) — III. helyezés
      Tanára: Szabó András
    • Brassai Ábel (brácsa, II. korcsoport) — II. helyezés
      Tanára: Szabó András
    • Gólya Péter András (brácsa, II. korcsoport) — III. helyezés
      Tanára: Szabó András
    • Sulák Gergely (brácsa, III. korcsoport) — I. helyezés
      Tanára: Szabó András
    • Ludányi Noémi (citera, IV. korcsoport) — I. helyezés (megosztott)
    • Herédi Zsombor (harmonika, I. korcsoport) — III. helyezés
      Tanára: Szász Szabolcs
    • Benkó Péter (harmonika, III. korcsoport) — II. helyezés (megosztott)
      Tanára: Szász Szabolcs
    • Danka Péter (harmonika, III. korcsoport) — II. helyezés (megosztott)
      Tanára: Szász Szabolcs
    • Horváth Márk (hegedű, II. korcsoport) — II. helyezés
      Tanára: Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Takács Rita
    • Bíró Roni (hegedű, III. korcsoport) — I. helyezés
      Tanára: Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Takács Rita
    • Horváth Balázs (hegedű, IV. korcsoport) — I. helyezés (megosztott)
      Tanára: Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Takács Rita
    • Jobbágy Bálint (hegedű, IV. korcsoport) — I. helyezés (megosztott)
      Tanára: Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Takács Rita
    • Besenyei Viktória (hegedű, IV. korcsoport) — II. helyezés
      Tanára: Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Takács Rita
    • Borzavári Róza (hegedű, IV. korcsoport) — III. helyezés (megosztott)
      Tanára: Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Takács Rita
    • Berényi Zoltán (klarinét, III. korcsoport) — III. helyezés
      Tanára: Blaskó Csaba
    • Pirisi Máté (klarinét, IV. korcsoport) — I. helyezés
      Tanára: Blaskó Csaba
  • XV. Országos Zongoraverseny, 2015. április 10—12.
    Békéscsaba, Bartók Béla Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola
    • Fehér Lili — ZETA különdíj
      Tanára: Csoba Tünde
  • Vác Város Kiváló Diákja kitüntetés, 2014. szeptember 18.
    Deguly Szilvia Zsuzsanna, hegedű, magánének, 12. o.
    Tanárai: Tóth Judit, Rácz Éva

Közismereti sikereink

Magyar nyelv és irodalom

  • 1989
    • Pálmai László magyar irodalomból megyei versenyen 7. helyezést ért el
      Tanára: Fazekas Lászlóné
  • 1993
    • Sárközy Andrea városi szavalóversenyen I. díjat nyert
    • Forró Ágnes és Sárközy Andrea az Országos Madách Imre irodalmi pályázatra beküldött dolgozatukkal III. helyezést illetve különdíjat nyertek
      Tanáruk: Fazekas Lászlóné
  • 1996
    • Gyarmati Eszter az Országos Bartók pályázaton I. díjat nyert dolgozatával
    • Csaba Henrietta a Millecentenárium alkalmából rendezett városi szavalóversenyen I. helyezett lett, ugyanitt Lang Miklós III. helyezést ért el
      Tanáruk: Fazekas Lászlóné
  • 1997
    • Csaba Henrietta a városi szavalóversenyen I. helyezést ért el
    • Richter Dominika a városi irodalmi esszépályázat különdíját kapta
    • Nagy Viktor versei országos kiadványban jelentek meg
      Tanáruk: Fazekas Lászlóné
  • 2005
    • Ács Judit városi szavalóversenyen II. helyezést ért el
      Tanára: Fazekas Lászlóné

Történelem

  • 2002

    • Városi történelmi vetélkedő – iskolánk elsősei az I. és a II. helyet is megszerezték
      Tanáruk: Prekup Valér
    • Pest Megyei Helytörténeti Vetélkedő – iskolánk csapata (Csányi Orsolya, Illésy Orsolya, Fábián Annamária, Soltész Kitti és Benyó Annamária) II. helyezést nyert
      Tanáruk: Prekup Valér
  • 2003/2004
    • Városi történelmi verseny II. Rákóczi Ferencről – iskolánk csapata (Bárány Tímea, Hódi Kata, Gajdos Imre, Lachegyi Máté) II. helyezést kaptak
      Tanáruk: Prekup Valér
  • 2007/2008
    • A váci Madách Imre Művelődési Központ történelem pályázata – Csuka Ágnes, különdíj
      Tanára: Prekup Valér
  • Felvételt nyertek:
    • 1992-ben Pálmai László – Pázmány Péter Katolikus Egyetem – Történelem Szak
    • 1997-ben Serfel Norbert  – Pázmány Péter Katolikus Egyetem – Jogtudományi Kar
    • 1999-ben Orosz Ágnes – Pázmány Péter Katolikus Egyetem – Jogtudományi Kar
      Tanáruk: Prekup Valér
  • 2013/2014
    • Városismereti verseny a Váci Piarista Gimnázium alapításának 300 éves évfordulója alkalmából, 2014. április 25. — I. helyezés
      Tanáruk: Prekup Valér
  • 2014/2015
  • Városi Helytörténeti Vetélkedő, 2015. április 15.
    Vác, Bartók—Pikéthy Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola AMI
    • Iskolánk csapata (Arató Gáspár, Csukárdi Rajmund, Homoki Adél) — I. helyezés
      Felkészítő tanáruk: Prekup Valér

Művészettörténet

  • Emelt szintű érettségit tett:
    • Szilágyi Bernadett
    • Szabó Emese
      Tanáruk: Ficzere Éva

Angol nyelv

  • Nyelvvizsgát tett
    • Gábor Ildikó (tanára: Néveryné Vargha Marianne)
    • Pálmai László (tanára: Néveryné Vargha Marianne)
    • Nagy Katalin
    • Patrik Judit
    • Kávai Mónika
    • Holló Miklós
    • Kocsmárszky Luca
    • Richter Dominika
    • Végh József (felsőfok)
    • Lachegyi Máté
    • Soós Réka
    • Baka Gábor
    • Szilágyi Bernadett
    • Mészöly Viktória
    • Pajti Katalin
    • Kaszai Lili
    • Nyéky Emese
      Tanáruk: Tesánszky Judit
  • Egyetemi nyelvszakra felvételt nyert
    • Patrik Judit 1998 – Veszprémi Egyetem
    • Mészöly Viktória 2007 – Károli Gáspár Református Egyetem
      Tanáruk: Tesánszky Judit
  • Főiskolai nyelvszakra felvételt nyert
    • Richter Dominika 1999 – Kodolányi János Főiskola, Székesfehérvár
      Tanára: Tesánszky Judit

Német nyelv

  • Felsőfokú nyelvvizsgát szerzett és egyetemi nyelvszakra felvételt nyert
    • Györgyi Ildikó
      Tanára: Árvay Jenőné

© MMXVII Váci Bartók—Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola, Alapfokú Művészeti Iskola | Utoljára frissítve: 2015. október 8.
Oldaltérkép | Impresszum | Kapcsolat | Technikai információk és hibabejelentés | Zeneiskola